Rodzaje pistoletów ASG

Pistolet to jeden z podstawowych elementów ekwipunku w ASG, który świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie broni snajperskiej lub typu rifle. Obecne na rynku pistolety na kulki różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również mechanizmem wewnętrznym, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat tego rodzaju sprzętu.

Sprężynowe pistolety na kulki

Pistolety ASG, których mechanizm działa w oparciu o sprężynę, są konstrukcjami niezawodnymi, które nie wymagają dodatkowej uwagi. Kulka zostaje wystrzelona dzięki sile wygenerowanej przez naciągniętą sprężynę. Do największych zalet tego rodzaju replik można zaliczyć ich stosunkowo niską cenę. Niestety każdy pojedynczy strzał wymaga ponownego naciągnięcia sprężyny, dlatego oferowana szybkostrzelność nie należy do najwyższych, a samo strzelanie może być na dłuższą metę męczące.

Pistolety gazowe

Konstrukcje tego typu czerpią energię potrzebną do wystrzelenia kulki z małego naboju gazowego, który należy uprzednio umieścić w replice. Pistolet gazowe oferują dobre osiągi, a strzelanie z nich jest bardzo satysfakcjonujące. Ich efektywność jednak jest zależna od ilości gazu dostępnej w zaaplikowanym naboju, dlatego cały czas trzeba kontrolować, czy wystrzelone kulki dalej sięgają upatrzonych celów. Dodatkowo należy pamiętać, aby opróżnić naboje gazowe po zakończonej strzelance. 

Pistolety elektryczne

W przypadku tych konstrukcji energia potrzebna naciągnięcia sprężyny i wystrzelenia kulki jest wytwarzana przez znajdujący się w replice silnik elektryczny. Strzelanie z pistoletów na kulki tego typu jest całkiem przyjemne. Trzeba jednak pamiętać o regularnym serwisowaniu silnika elektrycznego, ponieważ wchodzące w jego skład elementy ulegają ciągłemu zużyciu.

Pistolet ASG to replika, która z reguły jest tylko uzupełnieniem całego ekwipunku. Warto jednak mieć na uwadze, że solidna konstrukcja wyposażona w efektywny mechanizm może być niezwykle pomocna podczas strzelanki, dzięki czemu z pewnością nie raz docenimy jej niezawodność.