Buty taktyczne ochronne – zastosowanie i rodzaje

Buty taktyczne ochronne – zastosowanie i rodzaje

Buty taktyczne kojarzą się często z wojskiem czy uprawianiem sportu, jednakże mają one znacznie szerszy zakres zastosowań. W ostatnim czasie bardzo często można znaleźć na rynku buty taktyczne ochronne, których zadaniem jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Wówczas buty zazwyczaj są wzmocnione, aby spełniać jak najlepiej swoje zadanie.

Dobry wygląd i odpowiednia ochrona

Ochronne buty taktyczne z zewnątrz przypominają inne, jednakże zazwyczaj różnica leży w tym co niewidoczne, czyli w odpowiednich wzmocnieniach. Buty taktyczne same w sobie umożliwiają znacznie lepsze poruszanie się po wielu terenach, zwłaszcza nierównych, co powoduje, że noszące je osoby mają znacznie lepszą przyczepność do podłoża. W przypadku prac wykonywanych w trudnych terenach, na przykład pokrytych kamieniami ten rodzaj butów z pewnością jest znacznie lepszy niż inne dostępne na rynku. Buty taktyczne zazwyczaj mają wysokie cholewki, co umożliwia ochronę nie tylko stopy, ale również stawu skokowego przed przypadkowym skręceniem.

Dobry wygląd i odpowiednia ochrona

Wzmocnienia butów ochronnych

Buty ochronne mogą mieć różnego rodzaju wzmocnienia, w zależności zazwyczaj od tego, do jakich zawodów są przeznaczone. Najczęściej spotykane są takie jak na przykład wzmocnione podnoski, których zadaniem jest jeszcze lepsza ochrona palców stóp. Stosowane są zazwyczaj wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko upuszczenia na stopę ciężaru, na przykład w budownictwie czy też w różnego rodzaju magazynach. Często także mają spody wykonane z materiałów odpornych na działanie substancji żrących czy odporne na ślizganie.