Jak działa pistolet na kulki gumowe?

Pistolet na gumowe kule może służyć do samoobrony bądź treningu strzelniczego. Kupić tę broń może każdy, kto ukończył 18 lat – nie potrzeba żadnego zezwolenia, nie trzeba też rejestrować pistoletu. Jak działa pistolet na gumowe kule?

Pistolet na kule gumowe – zasada działania

Na rynku dostępne są zarówno pistolety, jak i rewolwery i strzelby na gumowe kule. Wszystkie one działają podobnie. Pistolety na kulki z gumy są zasilane kapsułami CO2. Umieszcza się je, w zależności od modelu, pod lufa lub w magazynku. Następnie broń należy załadować – sposób uzależniony jest również od modelu i typu, zazwyczaj jednak kule umieszcza się bezpośrednio w lufie. Strzelać można kulkami gumowymi lub wypełnionymi farbą lub powietrzem. Do samoobrony można wykorzystać kule pieprzowe, które działają podobnie jak spryskanie napastnika gazem pieprzowym. Można tez zastosować markery, które ułatwiają poprowadzenie celnego strzału w odległości 20-40 m.

Ogólnodostępny pistolet na kule – dla kogo?

Pistolety na kule gumowe używane są przez pracowników ochrony, pasjonatów-amatorów oraz tych, którzy obawiają się napadu. To doskonałe narzędzie do samoobrony. Duży wybór umożliwia każdemu znaleźć broń odpowiednią dla siebie. Niewielki pistolet można schować w schowku samochodowym, w kieszeni lub w torebce i mieć przy sobie w każdej sytuacji, która stwarza potencjalne zagrożenie. Skutecznym zestawem do samoobrony jest pistolet na kulki i spray z gazem pieprzowym – ostrzelanie napastnika z dużej odległości a następnie potraktowanie go gazem jest bezpieczną i skuteczną strategią obrony.