Latarka fenix ld15r – funkcjonalna i poręczna

Z pewnością jednym z niezbędnych elementów ekwipunku każdego fana biwakowania na łonie natury jest latarka. Nie tylko pomoże odnaleźć ścieżkę w nocy, ale również oświetli miejsce obozowania, a w razie wypadku umożliwi sygnalizację na większe odległości. Latarka dla fana survivalu powinna być funkcjonalna i wytrzymała.

Model ld15r latarki fenix (kliknij tu) został zaprojektowany na wzór latarek kątowych wykorzystywanych już od prawie 70 lat przez US Army. Został wyposażony w dwie diody, jedną emitującą światło białe o czterech poziomach jasności, z których najwyższy daje strumień światła o zasięgu 85 metrów i jasności 500 lumenów, oraz diodę czerwoną, która działa w trzech trybach, stałego, dyskretnego światła o jasności 4 lumenów, światła sygnalizacyjnego i nadawania sygnału SOS. Obiema diodami steruje się za pomocą przycisku zasilania. Urządzenie zapamiętuje ostatni używany tryb. Latarkę zasila akumulator ładowany przez port USB, więc można ją podładować nawet powerbankiem.

Obudowa jest wykonana z wytrzymałego aluminium lotniczego, dzięki czemu latarka fenix ld15r jest odporna na upadki z maksymalnej wysokości 1,5 metra, a jednocześni waży zaledwie 40 gramów (bez baterii). Mierzący 70 mm długości korpus został wyposażony w metalowy klips i silny magnes, które umożliwiają zamocowanie latarki do elementów odzieży, ekwipunku lub dowolnej powierzchni stalowej, pozostawiając użytkownikowi wolne ręce. Latarka posiada pięcioletnią gwarancją producenta, obejmującą również zanurzenie w wodzie na maksymalną głębokość 2 metrów.