Typy paralizatorów

Obecnie samoobrona jest jedynym skutecznym sposobem na swobodne i przede wszystkim bezpieczne poruszanie się po mieście. Nie tylko po zmroku, jak to było do niedawna, ale również w ciągu dnia. Nie ma znaczenia, czy poruszamy się codziennie na pieszo, autobusem, czy samochodem. Różnego rodzaju ataki mogą nas dotknąć właściwe w każdej sytuacji i spowodować uszczerbek na zdrowiu. Jedynym sposobem ich uniknięcia jest skuteczna samoobrona.

Obrona prądem

Zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na spacyfikowanie napastnika i obronienie się przed jego atakiem jest skorzystanie z paralizatora.
To niewielkich rozmiarów urządzenie potrafi wykrzesać z siebie ogromny ładunek elektryczny, który podany na ciało napastnika w czasie krótszym niż sekunda spowoduje sprowadzenie go do parteru i unieruchomienie na dłuższy czas. Nawet najbardziej krewcy agresorzy potrzebują długich minut na wyjście ze stanu oszołomienia.

Jaki model wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów paralizatorów. Podstawowy podział to paralizator wystrzeliwujący sondy, które zaczepiają się o ciało lub ubranie i przenoszą następnie ładunek elektryczny, lub paralizatory zbliżeniowe, które posiadają dwie elektrody na obudowie, a po naciśnięciu przycisku wytwarzają łuk elektryczny. Zdecydowanie lepszym jest ten umożliwiający atak z dystansu. Dzięki temu nie ponosimy ryzyka, że sami porazimy się prądem lub, że napastnik przed uruchomieniem paralizatora wytrąci nam go z ręki.