Środek na komary i meszki, czy może być ten sam?

środek na komary

Zabezpieczenie przed insetami jest ważne nie tylko dla naszego komfortu, ale także z uwagi na kwestie zdrowotne. Komary, kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych dla zdrowia chorób, dlatego ochrona przed ukąszeniami to konieczność.

Jaki środek na komary, a jaki preparat na meszki?

Wszystko zależy od tego jakiego działania oczekujemy w zakresie intensywności, długości działania, obszaru działania, nie bez znaczenia jest także wiek użytkownika. Często dla małych dzieci stosuje się środki o mniejszej zawartości substancji czynnej i oparte na dużo łagodniejszej bazie, aby nie powodował podrażnień i w celu zminimalizowania wystąpienia alergii. Niezależnie od tego, czy poszukiwany jest środek na komary dla dzieci, czy dorosłych, to ten do stosowania bezpośrednio na skórę będzie mniej drażniący niż preparaty do stosowania na odzież. Długość działania pomiędzy poszczególnymi środkami może się również znacząco różnić. Zazwyczaj typowy preparat na meszki, komary czy inne instekty działa od 3-6 godzin, niektórzy producenci deklarują, że środek na komary może działać aż do 12 godzin. Warto do tego typu informacji jednak podchodzić ostrożnie.

środek na komary

Czy muszę mieć osobny środek na komary, osobny na meszki i jeszcze inny na kleszcze?

Uzależnione jest to substancji czynnej, którą zawiera konkretny preparat. Zazwyczaj producenci opierają swoje preparaty na meszki i środki na komary o te same substancje. Zatem może się okazać, że zakupimy różne środki, a ich skład nie będzie się niczym różnił, będą dokładnie tym samym odstraszaczem, ale w różnych opakowaniach, czy różnej formie (krem, płyn itd). Zatem koniecznie, przed zakupem należy zweryfikować czy na pewno składy preparatów nie różnią się. Badania wykazują, że środek odstraszający komary będzie także skutecznie odstraszał inne insekty.