Do czego służy lornetka noktowizyjna z dalmierzem?

lornetka noktowizyjna

Noktowizor to optoelektroniczny układ, w jakiego sercu znajduje się jego najistotniejszy składnik określany przetwornikiem oświetlenia. Jego założeniem jest wzmacnianie oświetlenia szczątkowego od kilku do choćby kilkudziesięciu razy, w efekcie czego tworzony jest obraz widoczny dla człowieka. By natomiast tak się stało, wymagane jest niepełne światło zewnętrzne wychodzące od gwiazd, księżyca czy także pomoc iluminatora podczerwieni.

Czym jest lornetka noktowizyjna?

Lornetka noktowizyjna z dalmierzem, jak ta tutaj to dokładne narzędzie, jakie łączy układ wzrokowy z układem elektronicznym, dzięki czemu zapewnia obserwację oraz orientację w warunkach niezwykle małego światła. Układ optyczny narzędzia odpowiada za dostarczanie wystarczająco rozbudowanego oraz dobrego obrazu do elektronicznego układu wzmacniacza oświetlenia szczątkowego. We wzmacniaczu oświetlenia jest mechanizm wymiany energii świetlnej na dobrze wzmocnioną energię elektryczną.

lornetka noktowizyjna1

Wykorzystania noktowizorów

W środowisku cywilnym noktowizory są wielokrotnie używane poprzez łowców w trakcie wieczornych polowań, lub lokalizacjach gdzie ciężko o dostęp do światła. Do takich miejsc kwalifikują się np. jaskinie. Prócz tego narzędzia te z przeznaczeniem służą do realizacji filmów przyrodniczych w środowisku wieczornym. Ich zastosowanie przeciwdziała spłoszeniu zwierzyny. Bywa także, iż lornetka noktowizyjna z dalmierzem stosowana jest do wspierania nocnego monitoringu w obiektach, wyjątkowo w dużych obiektach dla działania państwa. W odpowiedni sposób stosuje się celowniki noktowizyjne.