Dla kogo gaz pieprzowy?

Choć powszechnie uważa się, że gaz pieprzowy zarezerwowany jest dla kobiet, które obawiają się o swoje bezpieczeństwo i przy jego pomocy mogą skutecznie je poprawić, to jednak gaz pieprzowy może być używany przez zdecydowanie większą grupę osób.

Gaz do obrony przed ludźmi

Najczęściej gaz tego typu używany jest oczywiście przed różnego rodzaju zagrożeniami ze strony ludzi. Nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni mogą stać się ofiarą rozboju, napadu, lub próby gwałtu. Nie każdy także ma naturalne zdolności i warunki fizyczne, by gołymi rękoma móc stawić w takich sytuacjach opór napastnikowi. Dlatego też tak ważne jest to, aby posiadać przy sobie gaz pieprzowy, który będzie w stanie bardzo szybko, a co najważniejsze bardzo skutecznie spowodować unieszkodliwienie napastnika, aby możliwe było w tym czasie oddalenie się z danego miejsca, lub obezwładnienie atakującej osoby i poczekanie do czasu przyjazdu policji.

źródło zdjęcia gazu: ostry-sklep.pl

Gaz do obrony przed zwierzętami

Zagrożenie to jednak nie tylko ludzie, lecz także zwierzęta. Wie o tym każdy biegacz, rowerzysta lub osoba lubiąca chodzić np. po górach. Wszędzie tam spotkać można agresywnego psa, wilka, lub inne dzikie zwierzę, które będzie stanowiło bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia lub życia. Również w takich sytuacjach poleca się posiadanie gazu pieprzowego, który będzie często jedynym sposobem na to, aby zniechęcić zwierzę do ataku, lub dać czas na ucieczkę.

Zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia środek ten będzie zupełnie nieszkodliwy na dłuższą metę. Zaburzenia wzroku i ból po krótkim czasie miną, nie pozostawiając żadnych dolegliwości.