Czym się bronić?

Każdy z nas ma prawo do samoobrony i do chronienia swojego życia i zdrowia. Niestety nie wszystkie narzędzia, które mogą do tego służyć są w pełni legalne, dlatego warto jest poznać najpierw listę dostępnych środków, zanim zakupi się i użyje na napastniku coś, co może być znacznie groźniejsze dla nas niż dla atakującego.

Czego nie można?

Lista środków obronnych, które są zakazane jest stosunkowo długa, lecz warto pamiętać i o przynajmniej tych najjaskrawszych. Są to oczywiście wszelkiego rodzaju kastety, broń palna i typowa pałka policyjna https://www.protarget.com.pl/product-pol-2761-Palka-policyjna-baton-z-paralizatorem-i-latarka-LED-HY-X8.html. Wysoce zabronione jest również atakowanie napastnika bronią białą np. nożami, ponieważ bardzo łatwo jest przerodzić swoją obronę w nieuzasadniony atak.

A co można?

Na szczęście lista środków dozwolonych jest równie długa, a i ich skuteczność w niczym nie odbiega od nawet najbardziej groźnych środków zabronionych. Dostępne są oczywiście różnego rodzaju paralizatory, gazy, czy też pistolety hukowe.
Wiele również istnieje środków bardzo przypominających te zabronione, jednak dzięki określonym zmianą stają się one legalne. Wśród takich rzeczy wymienić należałoby na pewno pałkę teleskopową, która ewidentnie czerpie inspiracje z pałki policyjnej, jednak dzięki zupełnie innemu kształtowi i innemu materiałowy z którego została wykonana, stanowi w pełni legalny środek samoobrony.
Oczywiście narzędzia to nie wszystko i do sprawnego bronienia się najważniejsze jest doświadczenie i trening przy pomocy posiadanych środków obronnych.